Muhakkak İzlenmesi Gereken İçinizi Isıtacak 10 Ortadoğu Filmi

Muhakkak İzlenmesi Gereken İçinizi Isıtacak 10 Ortadoğu Filmi

Kesinlikle İzlemeniz Gereken İçinizi Isıtacak 10 adet Ortadoğu Filmi  Hollywood filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz bol efectli, kanlı ve sahte kahramanlı filmlerden sizde sıkılmadınız mı? O halde gelin bizi anlatan filmlere hep beraber bir göz atalım. İşte İçinizi Isıtacak 10 Ortadoğu Filmi.

 

10 – Serçelerin Şarkısı Filmi

Sercelerin-Sarkisi

Sercelerin-Sarkisi

Tahran Kırsalında Amir ve ailesi Bir devekuşu çiftliğinde işçi olarak çalışmaktadırlar. Bir gün çiftlikten bir deve kuşu kaçar ve bu işsiz kalmalarına neden olur. Tüm bu imkansızlıklar içinde kızının işitme cihazını tamir etmek isteyen Amir Tahran’a gider ve burada ummadığı anda bir iş kapısı bulur.

9 – Cennetin Rengi Filmi Tanıtımı

Cennetin-Rengi

Cennetin-Rengi

Muhammed tahran’da bulunan yatılı körler okulunda kalmaktadır. Okulun tatil olduğu dönemlerde bile babası onu almak istemez çünkü ona göre Muhammed ayak bağıdır. Muhammed annesini küçük yaşta kaybetmiştir ve ona yardım eden bir tek ninesi kalmıştır. Tüm bunlarla birlikte babası yeniden evlenme hazırlığındadır ancak Muhammed’in ona ayak bağı olacağını düşünmektedir. Oldukça duygusal bir film olan Cennetin Rengi içinizi ısıtacak bir film.

8 – Baran Filmi Tanıtımı

Baran

Baran

Latif inşatta çalışan henüz 17 yaşında bir gençtir ve işi ise işçilerin ihtiyacını karşılamaktır. Bir gün kaçak Afgan işçilerden biri inşaattan düşerek bacağını kırar. Düşen işçinin yerine oğlu Rahmet çalışmaya başlar. Oldukça kalabalık bir aileye bakan bu genç ağır işleri yapamaz ve bir süre sonra Latif’in işini elinden alır. Ayak işlerine bakan Rahmet Latif tarafından sevilmez ve sürekli ezmeye çalışır. Ancak bu öfke uzun sürmeyecektir çünkü Rahmet ’in sırrı ortaya çıkınca tüm bu kin ve nefret sevgiye dönüşecektir.

7 – Yeryüzü ve Küller Filmi Tanıtımı

Yeryuzu-Ve-Kuller

Yeryuzu-Ve-Kuller

Afganistan iç savaşı sırasında bir adam torunu ile yalnız kalmaktadır. Kızı delirmiştir ve oğlu ise cezaevinde tutuklu bulunmaktadır. Adam torunu ile beraber yola koyulup oğlunun yanına gitmeye çalışmaktadır.

6 – Altın ve Bakır Filmi Tanıtımı

Altin-Ve-Bakir

Altin-ve-Bakir

Seyyid Rıza temiz bir medrese öğrencisidir ve aynı zamanda Zahra ile evlidir ve 2 çocuğu vardır. Bu aralar Seyyid Rıza’nın umursadığı tek şey okuldur. Birden karısı hastalanır ve artık iş yapamaz durumuna düşer eşinin ve çocuklarının sorumluluğu Seyyid Rızaya kalmıştır. Tüm bunlarla beraber para da kazanması gerekmektedir. Gece gündüz dokuduğu halılar yüzünden gözleri göremez hale gelmiştir. Artık ne Kur’an okuyabiliyordur nede ders verebiliyordur. Ancak eşini üzmemek için bu konuyu saklı tutuyordur.

5 – Kaplumbağalar Da Uçar Filmi Tanıtımı

Kaplumbagalar-Da-Ucar

Kaplumbagalar-Da-Ucar

Film bir mülteci kampındaki çocukları anlatmaktadır. Irak’taki insanların yaşadığı zorlukları özellikle de çocukları ele almaktadır. Birkaç dolar için mayın toplayan çocuklar canlarını da ortaya koymaktadır. Kampta bir kız vardır ve yükü hepsininkinden ağırdır acısı hepsininkinden fazladır derdi çoktur. Bu filmi izleyenlerin genel anlamda psikolojisi bozulmaktadır. Şimdiden belirtelim film çok duygusal ve yoğun izlerken yanınızda kağıt havlu bulundurun.

4 – Kertenkele Filmi Tanıtımı

Kertenkele

Kertenkele

Rıza kendi sektöründe tek isim olan bir hırsızdır ancak tüm bu yeteneğine rağmen polisten kaçamaz ve yakalanır. Zindanda kaldığı süre boyunca intiharı düşünen rıza bir gün tam intihar edecekken arkadaşı yanlışlıkla onu yaralar ve hastaneye düşer. Hastanede bir molla ile tanışan Rıza için he şey değişecektir. Komedi ve dram ağırlıklı olan film güzel bir temayı işlemektedir.

NOT : Türk yapımı olan Kertenkele dizisi bu filmin kötü bir kopyasıdır diyebiliriz.

3 – HEİRAN Filmi Tanıtımı

HEIRAN

HEIRAN

İranlı genç bir kız olan Mahi ile Afgan işçi Heiran’ın hikayesidir bu filmdeki konu . Mahi henüz liseyi bile bitirmemiş genç bir kızdır ve köyden okula gidip gelirken minibüsün içinde yolculuk yapan işçi Heiran’la tanışır. Heiran ve Mahi birbirlerine âşık olurlar ve Heiran babasından Mahi’yi istemek için evlerine gider. Babası Heiran’ı kovar ancak ikisi kaçmaya karar verir. Belirtmekte fayda var bu film mutlu sonla bitmiyor.

2 – Sarhoş Atlar Zamanı Filmi Tanıtımı

Sarhos-Atlar-Zamani

Sarhos-Atlar-Zamani

Efsane bir filmdeyiz. Sarhoş Atlar Zamanı. Bu film izleyicinin kalbine hançer gibi saplanıyor da diyebiliriz. Ajitasyon olmadan gereksiz şeylerden kaçılan en sade ve saf haliyle ele alınan film bizi bizden alacak diyebiliriz. Film İran- Irak sınırındaki bi köyde geçmektedir. Filmde köylüler sınırdan kaçak eşya taşıyarak geçimlerini sağlayan köylüleri ele almaktadır. Ancak filmde Eyyüb en çok yükün altında kala kişidir. Çünkü annesi kardeşini doğururken vefat etmiştir ve yakın zamanda da babası bir mayına basarak ölmüştür. Artık tüm yük küçük Eyyüb’ün sırtındadır. Eyyüb’ün bir kardeşi de hastadır ve ameliyat olmaması durumunda ölecektir. Kız kardeşi onun ameliyatı için evlenir ancak sözlerini tutmazlar… Filmin etkisinden uzun zaman kurtulamayacaksınız.

1 – Bekas / Neredesin Süpermen Filmi Tanıtımı

Bekas-Neredesin-Supermen

Bekas-Neredesin-Supermen

Bu film izleyenlerin yüzünde tebessüm bırakan nadir filmlerdendir. Filmde Ailesi Saddam Hüseyin tarafında katledilen Zana ve Dana adlı iki kardeşin Amerika’ya gitmeye çalışmasını konu alıyor. Kardeşler köylerine gelen Süpermen filminden etkilenerek Süpermen’i bulup Saddam’ı ona şikâyet etmek istemektedirler. Para ile aldıkları Michael Jakson adını verdikleri eşekleri ile yola koyulmaktadırlar.

Sinema Kategorisinde Bu İçeriklerimizde İlginizi Çekebilir!

Dünyanın Hâlâ Kızdığı 10 Kitap Uyarlaması Film
Yardımcı Oyuncunun Başrolden İyi Olduğu 10 Film
Asla Devamı Çekilmemesi Gereken 15 Efsane Film
Gerçek Bilime Ters Düşen Bilim Kurgu Filmleri
YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.