Mutlu Beraberlik İçin Kadınlara Tavsiyeler, Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Her kadın ilişkilerinde veya evliliğinde mutlu olmak ister. Her ilişkiye mutlu beraberlik yaşamak için başlar. Bu yazımızda mutlu beraberliğin sırlarını veriyoruz. Mutlu bir evlilik için kadınlara tavsiyeler bulabilirsiniz. İlişkinizde mutluluğu yakalamak istiyorsanız, bu önerilere kulak vermenizi tavsiye ederiz.

06.01.2023
Mutlu Beraberlik İçin Kadınlara Tavsiyeler, Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Her ilişki mutlu beraberlik için başlar. Hemen hemen her kadın ilişkimde mutlu olmak için ne yapmalıyım diye kendi kendine sormuştur. İlişkilerde mutluluğu yakalamak aslında öyle sanıldığı kadar gizemli bir şey değildir. Kadın erkek ilişkilerinde her iki tarafa da birtakım sorumluluklar ve ödevler düştüğü kabul edilmektedir.

Bu bağlamda ilişkilerin zaman içerisinde yıpranmaması ve her geçen gün daha da iyileşmesi için yalnızca kadınlara değil, erkeklere de büyük rol düşmektedir.

Geçmişten beri ilişkilerde çoğu yükün kadınlar üzerinde olduğu yaklaşımları, modern çağda pek de kabul görmemektedir. Kadınların ilişki yönünü belirlemedeki rolü elbette ki büyük önem taşımaktadır. Fakat erkekler de ilişkilerinin düzenli ve devamlı hale gelebilmesi için birtakım  sorumluluklar üstlenmek zorundadırlar.

Mutlu Bir Evlilik İçin Kadınlara Tavsiyeler

Mutlu beraberlik için tavsiyeler

Mutlu beraberlik için tavsiyeler

  • İlişkiyi Monotonluktan Kurtarın

Kadın ve erkekler farklı yaratılmışlardır. İdeal bir birliktelik için erkekleri de anlamak şarttır. Erkeklere düşen en önemli görev, ilişkileri monotonluktan kurtarabilmek adına her şeyden önce iletişim faaliyetlerini güçlendirmekten geçmektedir. Kadınların da buna eşlik etmesi önemlidir.

Günümüzde pek çok çift ilişkilerinin monoton bir hal almasından ve artık birbirleriyle paylaşacak şeylerinin olmamasından yakınmaktadır. İşte bu durumların önüne geçebilmek, her şeyden önce iletişim kurmaktan geçmektedir. Bununla birlikte özellikle evlilik öncesi ilişkilerin evliliğe pek bir şey bırakmayarak yaşanması, her iki taraf için de yorucu ve sıkıcı durumlarının doğmasına sebep olabilmektedir.

Bu sıkıntılarla karşılaşmamak için evlilik öncesi ilişkilerin çok daha seviyeli ve düzenli bir hal alınmasına dikkat edilmelidir. Bunların yanı sıra sevgi ile kurulan evliliklerde saygı ögesi unutulmamalı ve erkekler kadınlardan beklediği saygıyı kendileri de göstermelidir.

Böylelikle çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir birliktelik için erkeklerin biraz daha özverili yaklaşımları son derece önem arz etmektedir. Mutlu beraberlik için verilebilecek diğer bir tavsiye de dinlemeyi bilmektir. Ama gerçekten dinlemek ve dinlediğini karşı tarafa hissettirebilmektir. İlişkilerdeki en büyük sorunlardan biri, gerçekten karşı tarafı gereğince dinlememekten geçmektedir. Aşkta mutlu olmak zor değildir ama mutluluğu bulmak zordur.

İlişkimde Mutlu Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bu hayatta herkes bir ömür boyu sürecek bir aşk yaşamak, eşiyle mutlu bir beraberlik ister. Mutlu ve huzurlu bir aşk yaşamak için iki tarafın da yapması gereken bir takım şeyler vardır. Erkeğin olduğu kadar kadın olarak size düşen görevler de vardır. Sevgilinizle olan ilişkinizde mutlu beraberlik veya eşinizle mutlu bir evlilik için kadınlara tavsiyelerimiz şu şekilde olacaktır;

  • Eşinize Güvenin

İlişkilerde güven, mutlu beraberliğin olmazsa olmazıdır. Bir birlikteliğin temeli güvene dayanır. Bu temel sarsıldı mı telafisi oldukça zordur. Karşınızdaki insana güvenebiliyor ve hiçbir koşul olmadan kendinizi ve hayatınızı ona emanet edebiliyorsanız, mükemmel ve mutlu bir aşk hayatına adım atmışsınız demektir. Sevdiğiniz insana sadık kalmalısınız ki o da size sadık kalsın. Bu iki temel direk ilişkinizi ayakta tutmak için gereklidir.

İlişkilerde mutlu olmak için ne yapmalı

İlişkilerde mutlu olmak için ne yapmalı

Eşinizin sizden şüphelenmesini gerektirecek hareketlerden ve bakışlardan kaçınmalısınız. Aynı şekilde siz de kendinize güvenmeli ve asla ondan şüphe etmemelisiniz. Şüphe zehirli bir sarmaşık gibi hem sizi hem de partnerinizi dolayısıyla aşkınızı ve mutluluğunuzu kurutacaktır.

Mutlu olmak için katıksız güven içinde olmalısınız. Aynı şekilde eşinize güven vermelisiniz. Güvenini sarsacak davranışlardan uzak durmalısınız.

  • Mutlu Olmak İçin Ara Sıra Jestler Yapın

Her şeyi karşı taraftan beklemek yerine siz bir adım atın. Sizin duygusal ihtiyaçlarınız olduğu gibi karşı tarafın da beklentileri olduğunu unutmayın. Gülümseyin, daima pozitif olmaya çalışın. Bu davranışlarınız karşı tarafla olan aşk ve ilişkinizi olumlu yönde etkiler. İlişkinizde mutlu olmak için siz de jestler yapın. Partneriniz mutlu olduğunda sonunda siz de mutlu olacaksınız.

Örneğin, doğum gününde küçük bir tatil planı yaparak onunla baş başa kalın. Bu zamanın ona özel olduğunu hissettirin. Ona özel bir hediye alın. Böylece partneriniz mutlu olacak ve o da mutlu beraberlik için elinden geleni yapacaktır.

  • Her Zaman Uzlaşmacı Olmaya Çalışın

Eğer karakterinize uyuyorsa her zaman uzlaşmacı olmaya çalışın. İlişkinizde bir tarafın bu rolü üstlenmesi gerekmektedir. İlişkimde mutlu olmak için ne yapmalıyım diyorsanız kesinlikle uzlaşmacı olun. Tartışmalarda üste çıkmak yerine orta yolu bulmaya çalışın. Mutlu birlikteliklerde her zaman uzlaşmacı tarafın bir taraf olması beklenmemelidir. Ancak bazı durumlarda karşılıklı olarak anlayışlı olmak ilişkinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Arada sırada edilen küçük kavgalar da ilişkinin tuzu biberidir. Eğer onları da dozunda bırakmayı başarırsanız tartışmaktan da kaçınmamalısınız. Çünkü tartışma sırasında adrenalin salgılanır ve bu da kişiye kendini iyi hissettirir.

Dürüstlük Olmazsa Mutlu Beraberlik Olmaz!

Mutlu beraberlik için kadınlara önereceğimiz, ilişkilerin bir ayağı güvense diğer ayağı dürüstlüktür. Bunlardan birisi yıkıldı mı mutlu bir ilişki hayali suya düşebilir. Bu yüzden her koşulda karşınızdaki insana karşı dürüst ve içten davranın.

Eşinizden bir şeyleri gizlemeye, arkasından işler çevirmeye başlarsanız ilişkide birbirine olan itimadınız sarsılır ve aranızdaki güven bağı kopmaya yüz tutabilir. İlişkinizin samimiyetinin kaybolmaması için şeffaf, içi dışı bir insan olmaya özen göstermelisiniz. Hele ki asla yalan söylemeyin.

ilişkimde mutlu olmak için ne yapmalıyım

ilişkimde mutlu olmak için ne yapmalıyım

Bebekliğimizden itibaren bakıcılarımızın güvenilir olup olmadığı ve dünyanın iyi bir yer olup olmadığı hakkında bilgi toplamaya başlarız. Üzgün, aç veya yalnız olduğumuzda çevremizdeki insanların ihtiyaçlarımızı karşılayıp karşılamayacağını değerlendiririz . Araştırmacılar bu süreci hayatımızın geri kalanında güvenin temeli olarak hizmet eden bağlanma oluşturma olarak adlandırıyorlar.

Daha sonra romantik ilişkilere girdiğimizde, partnerlerimizin bizi gerçekten görmelerine ve tanımalarına izin vererek güven inşa ederiz. Fiziksel yakınlık, partnerlerimize bedenlerimiz ve duygularımız konusunda güvenmemizi gerektirir. Aşık olduğumuzda, eşlerimizin bizi kasten incitmeyeceğine güveniriz.

İyi bir ilişkide, partnerinizin sizin karşılıklı çıkarlarınızı göz önünde bulundurarak seçimler yapacağı ve harekete geçeceği bilgisiyle derinden güvende hissedersiniz. Sadece kendileri için hareket etmeyecekler; neye ihtiyacınız olduğuna dikkat edecekler ve onu sağlamaya çalışacaklar.

Kendiniz İçin Mutlu Bir Beraberlik İçin O’nu Mutsuz Etmeyin!

Eşinizi Değiştirmeye Çalışmayın

İnsanların farklı özellikleri olabilir. Bunları değiştirmek veya ortadan kaldırmaya çalışmak yerine, rahatsız olduğunuz yanlarıyla barışır ve olduğu gibi kabul ederseniz daha mutlu bir ilişki yaşarsınız. Aslında ilişkilerde mutlu olmak, sanıldığı gibi formülü olan bir olgu değildir. Aranızdaki kimyayı yakaladığınızda asla bırakmayın. Çünkü insana bu fırsat hayatı boyunca bir ya da iki kez sunulur.

İlişkilerde Güven ve Dürüstlüğün Önemi

Güven, bir ilişkide ihtiyaçlarınızın karşılanacağından emin olmaktır. eşlerimizin kalmayı ve ilişkiye yatırım yapmayı planladıklarına güvenmemiz gerekir. Bazen kırılan güveni anlamak daha kolaydır, ancak bozulmamış ve tutarlı olduğunda güvenin nasıl bir his olduğunu öğrenmeliyiz.

İlişkiler hakkında bildiğiniz her şeye olan güveninizi kaybetmeden önce iletişim önemlidir. Birbirimizle nasıl konuştuğumuz önemlidir ve iletişim becerilerini öğrenmek için zaman ayırmaya değer. Ancak,15 yılı aşkın bir süredir romantik ilişkiler üzerine çalışmış biri olarak, güvenin iletişimden daha önemli olduğunu savunuyorum. Nedenini açıklayalım…

Sosyal bilimciler, güvenin şunları içerdiğini öne sürüyor:

  • İhtiyaçlarımızın karşılanacağına dair güven.
  • Kendimizin ve/veya kaynaklarımızın bir kısmını başka bir kişiye yatırmak.
  • Birinin ihtiyaçlarımızı göz ardı etme veya yatırımlarımızı kötüye kullanma riski.

Güven ihtiyacı acı verici bir şekilde bariz görünebilir. Ancak gözlemlediğim kadarıyla çoğunlukla kırık güven hakkındaki son noktaya odaklanma eğilimindeyiz. Güveni şu soruya basitleştiriyoruz: Eşimin başka biriyle seks yapmaması veya ona aşık olmaması konusunda güveniyor muyum?

Pek çok çift için (hepsi olmasa da) cinsel ayrıcalık önemlidir. Bununla birlikte çiftlerin hayatta kalması için güvenin diğer yönleri de önemlidir ve daha yakından incelenmeyi hak ederler.

Bir ilişkinin başlarında karşılaştığımız ilk zorluklardan biri, her bir kişinin ilişkiden ne kadar ilgili olduğunu ve ilişkiden ne istediğini anlamaktır. Bu bir kaçamak mı? Uyumlu muyuz? Benim senden hoşlandığım kadar sen de benden hoşlanıyor musun?

Bu erken aşamada eşlerimizin niyetleri ve duyguları konusunda dürüst olduklarına güvenip güvenemeyeceğimize dair birçok fikir ediniriz. Yapacaklarını söyledikleri şeyi yapıp yapmadıklarını değerlendiriyoruz. Hayatlarındaki diğer insanlarla nasıl etkileşime girdiklerini gözlemliyoruz. Onlara güvenilir mi?

Ciddi ilişkiler aynı zamanda zaman, para ve -bir dereceye kadar- kendimizin küçük bir parçasına yapılan yatırımları da içerir. Güvende hissetmek için eşlerimizin ilişkide kalmayı planladıklarına ve onların da bu ilişkiye yatırım yapacaklarına güvenmemiz gerekir. Mutlu beraberlikler, her anlaşmazlığın veya zorluğun üstesinden gelebilir. Güven sağlam olduğunda zor zamanların, işittiğimiz kötü sözlerin ve zor günlerin üstesinden gelebilirsiniz. Çünkü ikinizin de “içinde” olduğunuz açıktır.

Özetle ilişkilerde veya evliliklerde mutlu beraberlik tamamen sizin elinizde. İlişkimde mutlu olmak için ne yapmalıyım sorusundan ziyade ne yapmamalıyım şeklinde sormanız daha faydalı olacaktır. Siz olduğunuz gibi davranmaya devam edin. Ancak ilişkileri derinden sarsan ve yapılmaması gerekenleri yapmamaya özen gösterin. Böylece mutlu beraberlik sizin için çok da zor olmayacaktır.

Bazen kırıldığında veya sendelediğinde güveni görmek ve anlamak daha kolaydır, ancak aynı zamanda sağlam ve tutarlı olduğunda güvenin nasıl göründüğünü ve nasıl hissettirdiğini de öğrenmemiz gerekir. Bizi kollayacakları ve ortak bir geleceğe yatırım yapacakları konusunda ortaklarımıza güvenmek, bir ilişkinin sağlıklı ve güçlü olması için gereklidir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.