Parlak ve Pürüzsüz Bir Yüz İçin Doğal Maske Tarifleri

21.04.2022
Parlak ve Pürüzsüz Bir Yüz İçin Doğal Maske Tarifleri

Parlak ve pürüzsüz bir yüze elbette ki herkes sahip olmak ister. Özellikle bu konuda bayanlar oldukça hassastır. Yüzde meydana gelen kırışıklıklar, matlıklar, lekeler gibi can sıkıcı durumlar özellikle bayanların ciddi anlamda kafalarına taktıkları durumlardır.

Hal böyle olunca da bu durumları önlemek için farklı yöntemlere başvururlar.

Yazı Başlıkları

Parlak Bir Yüz İçin Doğal Maske Tarifleri

Parlak Bir Yuz Icin Dogal Maske Tarifleri

 

Piyasada bu sorunları gidermek için satılan yüzlerce farklı markada krem ve maske bulunmaktadır. Ancak yüz gibi önemli bir bölgeye içerisinde kimyasal maddeler bulunan kremleri sürmek çokta akla yatmamaktadır. Bu yüzden de içerisinden ne olduğunu bildiğimiz ve evde kendi uğraşlarımız ile hazırladığımız doğal maskeler her zaman için daha güvenli olmaktadır.

 

  • Patates Maskesi

Patates içerisinde bol miktarda nişasta bulunmaktadır. Nişasta yüz gerginleştirme özelliğine sahiptir. Çiğ patatesler ilk olarak rendelenerek bir kase içerisine boşaltılır. Daha sonra da içerisine bir tatlı kaşığı süzme bal ilave edilerek iyice karıştırılır. Bu maske yüze sürüldükten sonra göz çevresinde ki koyu halkaları gidermek içinde gözlere iki dilim salatalık konulur. 15 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır.

 

 

  • Limonlu Yoğurt Maskesi

Limon ve yoğurt asitli gıdalar olması nedeni ile ciltte beyazlatıcı etki yaratmaktadırlar. Aynı zamanda yoğurt yüzde botoks etkisi de yaratmaktadır. Bir kase yoğurt içerisine yarım limon sıkılır ve iki damla kadar sirke ilave edilir. Bu karışım iyice karıştırılarak yüze sürülür. Yoğurt yüzde hafif kuruyana kadar bekletilir ve daha sonra ılık su ile yıkanır.

Pürüzsüz Bir Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapmalı?

1- Cildin Nem ihtiyacı Olduğunu Düşünerek tüm bulunan Nemlendiricileri Yüzüne Sürmek

Evdeki kremleri yüzünüzde deneyerek kuru cildinizin nemlenmesi için ne varsa mutlaka sürmüşsünüzdür.

Biraz abartılı da olsa bu kremleri bazen gereğinden fazla kullanan insanlarda bulunmaktadır. El kremini yüzünüze sürmeyin.

2- Cildi Işıltılı Bir Görünüme Sokmak İçin Tüm Evde Olanları Sürmek

Meyve ya da sebze olsun o faydalı bu faydalı derken elinize ne geçirdiyseniz yararı olsun diye mutlaka sürmüşsünüzdür.

Özellikle salatalık en çok kullanılan ve ciltte parlaklık verdiği düşünülen sebze olarak cilt için kullanılmaktadır.

 

3-Yüzünüzün Parlaması İçin Saç Fırçası İle Cildi Fırçalamak

Cildinizi parlatmak için düşünülen uygulamalardan biride saç fırçası ile cildi fırçalamak ama bunu işlem son derece yanlış cildinizin tahriş olmasına neden olabilir.

O yüzden her lafa inanmadan önce bunun size zarar verip vermediğinden emin olmanız da fayda var.

4-Sıkı Bir Cilt Elde Etmek İçin Boş Şişelerle Cilde Masaj Yapmak

Masaj belki faydalı olabilir ancak boş şişenin cilde fazla etkisi ne kadar olabilir orası tartışılır.

 

5-Yüzünüze Youtuberların Dediği Şekilde Bakım Yapmak

Genelde youtuberlara özenen insanlar onları izleyerek yaptıklarının bir kısmını uygulayabilir. Bunlardan biri makyaj ya da önerileri takip ederek yüzünüze bakım yapmak. Ancak herkesin cildinin farklı olabileceğini unutmamak gerekir.

6- Gün Boyu Yüzünüzü Buruşturup Yüz Egzersizi Yaptığınızı Söylemek

Suratınız gün boyunca asık olabilir. Gülerken cildinizin kırışacağını düşünerek asık suratlı dolaşırsınız.

7-Kan Dolaşımı İçin Vasabi İle Masaj Yapmak

 

 

8- Siyah Noktaları Rastgele Sıkmak

Cildinizde istemediğiniz siyah noktalardan sıkarak kurtulmayı birçoğunuz denemiştir ancak cildiniz için bu hiç iyi sonuçlar vermez daha da ciltteki sivilce ve akne gibi sorunların çoğalmasına neden olur.

9-Hamur Mayası İle Yıkamak

Cildinizin yumuşak ve temiz olmasını istediğinizde hamur mayasının faydaları olduğunu duyduysanız bu doğal olan malzemeyi de yüzünüz için denemiş olabilirsiniz. Süt ve mayayı karıştırıp cildinize sürerek cildinizin yumuşacık olduğunu hissedebilirsiniz. Evdeki doğal birçok ürün ile cilt bakımı yapabilirsiniz ancak cildinize alerji etki edip etmediğini kolaylıkla bileğinizde deneyerek anlayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.