Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalıdır?

04.03.2023
Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Yeni doğan bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalıdır konusunda, hem anne adaylarının tecrübeleri hem de doktorların önerilerine bakıldığı zaman, kesinlikle kimyasal içeriği olan temizlik malzemelerinin kullanılmaması gerektiğini görmekteyiz.

Bebeklerin cildi, yetişkin bireylere göre çok daha hassastır. Bundan dolayı da, onların cildinin herhangi bir nedenden dolayı tahriş olmaması adına, onlara temas ederken de onların kıyafetlerini yıkarken de çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yeni doğan bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalıdır konusunda, yalnızca organik temizlik ürünlerinin kullanılması ise yeterli olmayacaktır. Örnek verecek olursak, yeni alınan bir kıyafet giydirilmeden önce, yıkanması gerekmektedir. Bu ve bunun gibi öneriler ise, aşağıdaki gibidir.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Yıkanırken Dikkat Edilecekler

Yeni Dogan Bebek Kiyafetleri Yikanirken Dikkat Edilecekler

  • Bebeklerin tenlerinin ebeveynlerinkine göre çok daha hassas olduğunu söylemiştik. Bundan dolayı, her şeyin yalnızca onlara özel bir şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. Bunun için de ilk olarak, bebek kıyafetlerinin ayrı bir şekilde yıkanmasına özen gösterilmelidir.
  • Bebeklerin kıyafetlerinin içerisinde bulunan etiketleri kesin. Bu etiketler hem bebeğinizi rahatsız edecek hem de onların cildine zarar verecektir.
  • Yeni kıyafetler giydirilmeden önce kesinlikle yıkanmalıdır. Ayrıca, yıkama işleminin sonrasında bu kıyafetleri ütülemeye de özen gösterin.
  • Bebeğinizin cildinin zarar görmemesi için herhangi bir çamaşır suyu ya da bunun gibi kimyasal ürünleri kullanmayın.
  • Bebek kıyafetlerinin en iyi şekilde temizlenebilmesi ve ciltlerinde de bir problem oluşmaması için, bebeklere özel bir şekilde üretilen deterjanları tercih edebilir ya da organik sabun tozlarını kullanabilirsiniz.
  • Bebek kıyafetlerini yıkadıktan sonra mümkün olduğunca açık havada kurutmaya özen gösterin. Ayrıca ütülemeyi de ihmal etmeyin. Çünkü, ütü işlemi sırasında uygulanan yüksek ısı, giysilerde oluşacak mikropların önüne geçecektir.
  • Bebek kıyafetleri yıkandıktan sonra saklanırken, kesinlikle naftalin ya da güve kovucu ilaçları kullanmamalısınız.

Bebek Kıyafetleri İçin Sabun Tozu Kullanımı Uygun mu?

Bebek Kiyafetleri Icin Sabun Tozu Kullanimi Uygun Mu

Yeni doğan bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalıdır konusunda asıl merak edilenlerden birisi de, piyasada çokça karşılaşılan sabun tozlarıdır. Bu ürünler, defalarca kez anneler tarafından kullanılmış ve tavsiye edilmiştir. Burada dikkat edilmesi gereken, kullanılacak olan sabun tozunun içeriğidir. Kimyasal maddelerden arındırılmış ve tamamen doğal içeriği bulunan sabun tozlarını gönüş rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca, bilinen markaların bebeklere özel bir şekilde çıkardığı sabun tozları da, kesinlikle incelenmeli ve alışveriş sırasında göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu yazılara bakın:

Erkek Bebeklerde İsim Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerde Sünnet Zamanı, Bebekler Ne Zaman Sünnet Ettirilmeli?

Yeni Doğan Bebekler Neden Hıçkırır

 

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.