Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır? Kolay Anlatım

10.04.2022
Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır? Kolay Anlatım

Pek çoğumuz astrolojiyle ilgilenirken sadece ait olduğumuz burç yorumlarına baksa da bu konudaki önemli bir husus olan yükselen burç faktörünü göz ardı ediyor. Bu sebeple öncelikle yükselen burcun ne olduğuna bakmamız gerekiyor.

Burçlar doğduğumuz andan itibaren hayatımıza yön verirken veya ilişkilerimize anlam kazandırmaya çalışırken başvurduğumuz yol göstericilerimizdir.

 

Yükselen Burç Nedir?

 

Yükselen burç kişinin doğduğu anda doğu ufkunda yükselen burcuna denir. Astrolojide oldukça büyük bir öneme sahip olan yükselen burç faktörü ait olduğumuz burç kadar üzerimizde bir etkiye sahip.

Öyle ki birisiyle tanıştığınızda algılanan ilk burç yükselen burcunuzdur. Yani ilk intibayı oluşturan en büyük etmenlerden biridir.

Hatta tamamıyla olmasa da dış görünüşünüz üzerinde etkili olduğu da söylenmektedir. Özellikle şekli üzerinde etkili olduğu görüşü vardır.

Yetenekleriniz, zihinsel kapasiteniz, kendinizi ifade biçiminiz ve özellikle şans noktanızın hesaplanmasında yükselen burcunuz doğrudan ilgilidir.

Yükselen Burcun Önemi

Yükselen burç ruhumuzun dışa açılan kapısıdır. Astrolojide birinci evin kapısı diye nitelendirilir. Dışarıdan görülüp algılandığımız sosyal maskemizdir adeta.

Etrafımızla aramıza koyduğumuz bir süzgeçtir. Bu süzgeç sayesinde hem etrafımızı süzeriz hem de çevremizin bizi o süzgeçten geçirip görmesini isteriz.

Tamamıyla tüm hayatımızı nasıl algıladığımızı, çevremizi nasıl anlamlandırdığımızı ve en nihayetinde bizim dışarıdan nasıl algılandığımızı belirler.

yukarıda da belirttiğimiz gibi şanstan tutun da dış görünüşümüze kadar bir çok şeyin belirleyicisi yükselen burç oldukça önemlidir.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yukselen Burc Nedir

Yükselen burcun hesaplanması için gerekli bilgiler doğum yeri, doğum tarihi ve doğum saatidir. Burç kuşağındaki her bir burç yaklaşık olarak ufuk çizgisinden iki saatte bir geçer.

Yükselen burcunuzu pratik bir şekilde hesaplamak için burçların sırası ve doğduğunuz tarihteki güneşin doğuş saati ve batış saatini bilmeniz yeterli olacaktır.

Şayet doğduğunuz saat dilimi itibarıyla güneş doğmadan önce, gecenin sonlarına doğru doğmuşsanız iç burcunuzla yükseleniniz aynı olacaktır.

Güneş doğduktan sonra ve onu takiben bir saatte doğduysanız yükselen burcunuz iç burcunuzla aynı, bir önceki veya bir sonraki burç olacaktır.

Akşam ezanı vaktine doğru veya onu takip eden saatlerde doğmuşsanız iç burcunuzun 180 derece karşısındaki burç bir önceki veya bir sonraki burç olacaktır.

Gece yarısında gerçekleşen doğumlarda ise iç burçtan 3 ya da 4 önceki burç yükselen olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.