Yüz Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

07.02.2023
Yüz Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Yüz germe ameliyatı, estetik kaygılar sebebi ile yapılan medikal bir işlem olmasının dışında aynı zamanda tıbbı bir gereklilik olarak bilinmektedir. Yüz germe ameliyatı kaç yaşında yapılır? Başlıca problemlerden biri haline gelmiş, yaş ilerlemesi, ciltteki çizgilerin belirgin ve derinleşmesi, derinin sarkması ve kırışıklıklar kadınlar için önemli bir sorun olmaktadır. Özellikle kadınlar, bu konuda kendilerine daha fazla özen göstermektedirler. Kozmetik, krem ya da cildi destekleyici serumlar kullanılsa bile, yüz germe ameliyatı gibi etkili ve kalıcı sonuçlar vermeyecektir. Yüz germe ameliyatı için 40 – 50 yaş aralığında yapılması uygun bulunsa da herhangi bir yaş sınırlamasından bahsetmek doğru olmayacaktır.

 

Uzmanlar tarafından yapılan doğru muayene ve testler sonucu tespit edilecek, yüzün dinamikliği ve esnekliğini kaybetmesi durumu veya genetik bulgulara bağlı, hızlı kilo alıp verme obezite gibi hastalıklar, ciltte oluşan sarkmalar sonucu kişinin yaşı gençte olsa yüz germe ameliyatı yaptırması kaçınılmaz bir durumdur. Yüz germe ameliyatı ile ilgili merak edilenler aşağıdaki gibidir.

 

Yüz Germe Zararlı mı? Yan Etkileri Nelerdir?

 

Yüz germe ciddiye alınması gereken cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle uzman bir doktor tercih etmeniz, vücudunuzun en değerli parçası olan yüzünüzü emanet etmek için önemli kriterlerden biri olmalıdır. İşlem yapılan bölgede iyileşmeye bağlı olarak kaşıntı, kızarıklık, morluk, ve hassasiyet yaşanmaktadır. Her ameliyatta olduğu üzere dikkat edilmezse yüz germe ameliyatı sonrası enfeksiyon, kanama, dikiş reaksiyonları, yara ayrışması gibi durumlar görülmektedir. Bunun dışında iple yapılan yüz germe işleminin yan etkileri ise, yüz sinirlerinde ve kaslarında yaralanmalar, doku kayıpları ve dolaşım bozuklukları meydana gelmesidir.

 

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yuz Germe Ameliyati Ne Kadar Surer

 

Yüz germe ameliyatı, 5 saat ya da 7 saat aralığında sürmektedir. İşlem sonrası iyileşme süreci 6 hafta kadar sürer. Yüz germe operasyonu sonrası doktor tavsiyesini eksiksiz olarak uygulamak iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Bu işlem, 10 ile 15 yaş genç gösterir. Aynı zamanda 10 yıl süre ile kalıcı bir etki yaratır. Yüz germe ameliyatı sonrası iz kalır mı? Kulak çevresinde olacağı için izi çok belli olmayacaktır. Ancak saçları uzatmak izleri kapatmak için faydalı sağlayacaktır. Operasyon sonrası sigara, alkol, ev işleri, spor, kozmetik ürünleri ve 1,5 ay boyunca saç boyatılması önerilmemektedir.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün müdür?

 

Ameliyatsiz Yuz Germe Mumkun mudur

Yüz germe denilince akla ilk gelenlerden biri ameliyatsız yüz germe olmaktadır. Ameliyat gerektirmeyen yöntemler aşağıdaki gibidir;

 

  • Botoks: Yüz kırışıklıklarının tedavisi olarak bilinen genellikle kaş arası, alın, göz kenarı, dudak çevresi ve yanaklara (yüz kası tedavisi) olarak uygulanmaktadır. Mimik kaslarına uygulanan botoks, bu kasların çalışması zayıfladığında, derinin kas hareketleri ile katlanmaya bağlı çizgilenmelerini azaltmaktadır.

 

  • Dolgu: Yüz hatlarının daha çekici ve dinamik hale gelmesini amaçlayan sıvı enjekte ederek yapılan bir işlemdir. Yüz germede azalan hacmi geri kazanmak için sıklıkla Hyaluronik asitli dolgular enjekte edilmektedir.

 

  • Lazer: Yüz estetiğinde son trend olan yüze kontur kazandırma yöntemi ClearLift lazer, cerrahi bir operasyon olmayan enjeksiyonsuz, risksiz bir teknolojidir. Elastikiyetini kaybetmiş, kırışmış cilt ve düşük kaşlar bu işlemle tedavi edilebilmektedir.

 

  • Hücresel Tedavi: Kök hücre ile zengin doku enjeksiyonları sayesinde cilt, sağlıklı ve doğal bir şekilde yenilenir. Hem yaşlanmayı geciktirmek, cildin genç görünümünü geri kazandırmak, hem de elastikiyet kayıplarını geri kazandırmak için uygulanan bir yöntemdir.

 

Bu uygulamaların süresi ve etkisi 6 ay ile 1 sene arasındadır. Ameliyatsız yüz germe işlemleri sayesinde; yüz germe ameliyatı kaç yaşında yapılır? sorusunun yanıtını araştırmadan önce alınan bu önlemler sayesinde yüz germe ameliyatını geciktirmek mümkün olacaktır.

Bu yazılara da bakın:

Karın Germe Ameliyatı Riskli mi? Riskleri Nelerdir?

Hyaluronik Asit Nedir? Cilde Faydaları Nelerdir?

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.