Astrolojide Güneş Tutulması Ne Demektir?

01.04.2022
Astrolojide Güneş Tutulması Ne Demektir?

Astrolojide güneş tutulması ne demek? sorusuyla, bu doğa olayının astrolojiye ve burçlara olan etkilerini inceleyeceğiz.

Ay, Güneş ve Dünya’nın arasına girerek hepsi aynı hizaya geldikleri zaman gerçekleşen bu olay burçları da etkisi altına alıyor.

Güneş Tutulması ile Astrolojinin İlişkisi

Güneş tutulması, yılda iki veya beş defaya kadar görülen bir olaydır.

Farklı şekillerde gerçekleştiğini görebildiğimiz Güneş tutulması, gezegenlerin hareketleri sonucunda meydana geliyor.

 

Güneş Tutulması Türleri

Güneş tutulması olayı farklı şekillerde görülebiliyor. Bunlar;

  • Tam Güneş tutulması,
  • Halkalı Güneş tutulması,
  • Parçalı Güneş tutulması,
  • Hibrit Güneş tutulmasıdır.

Astrolojide bu olaylar astrologlar tarafından değerlendirme altına alınıyor ve bazı doğal felaketlerin habercisi olarak Güneş tutulmasını işaret ediyorlar.

Örneğin, 17 Ağustos 1999 senesinde yaşanan ve Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketinden birkaç gün önce Güneş tutulması yaşanmıştı. Astrologlar güçlü bir Güneş tutulmasının büyük doğal felaketlerin habercisi olduğunu düşünüyorlar.

Astroloji ve Güneş Tutulması

Güneş tutulmaları astrolojide, burçlara önemli bitişler ve başlangıçların haberciliğini yapıyorlar. Yerleşik bir inanca göre,

Güneş tutulması olayı kaç saat sürüyorsa, astrolojiye ve burçlara etkisinin de o kadar sene devam ediyor.

Bir Güneş tutulmasının tetiklediği olayların meydana gelmeleri yaklaşık altı ay kadar sürüyor, bu nedenle astrologlar Güneş tutulmalarının etkilerinin uzun süreçlerde ortaya çıkacağını söylerler.

Burçlar Güneş tutulmasından genellikle köklü değişimlerle etkileniyorlar.

Birçok burç, hayatlarında bu dönemlerde köklü değişimlere karar veriyorlar ve geçmişi geride bırakma kararı alarak fırsatlara kucak açıyorlar.

Güneş tutulması ile özdeşleşen kelime olarak ‘Metamorfoz’ sözcüğüne yer veriliyor. Bilindiği gibi bu kelime ‘başkalaşım’ ve ‘dönüşüm’ anlamlarını taşıyor.astrolojide gunes tutulmasi ne demek

Güneş Tutulmasının Kabul Edilen En Kesin Etkileri

Güneş tutulması olayı, bir yılda beş defaya kadar gerçekleşebilen bir dengedir. Çıplak gözle izlenemeyen bu doğa harikası olayda, gökyüzü gittikçe kararır ve bu kararma durumu kötü bir şeylerin alameti olarak kabul edilir.

Güneş tutulması, elde edilen verilerle birlikte astrolojide yeni başlangıçları beraberinde getiren bir olaylar silsilesini tetiklemesiyle anılıyor.

Bu doğa harikası olayın etkilerinin Dünya’da altı ayı bulan süreçlerle etkisi olduğu düşünülürken, kozmik enerjinin tutulmayla yeniden yapılandığı da inanışlar arasında bulunuyor.

Astrolojide, Güneş tutulmasının hangi zodyağı etkilediğine göre o zodyağa ait burçlar tutulmadan en çok etkilenen grup olarak niteleniyorlar. Bu nedenle Güneş tutulmasının etkilediği zodyağa göre, burçlar üzerindeki etkileri de farklı şekillerde görülebiliyor.

 

Kişilerin doğum haritalarında yönetici gezegenin ve natal gezegenlerin kavuşumlarına göre Güneş etkili bir gezegen konumunda ise, o zaman etki beklenildiğinden büyük olabilir.

Güneş tutulması olayı, genellikle gökyüzündeki hareketleriyle yorumlanır ve bu hareketlerle birlikte bazı durumlarda büyük felaketleri de beraberinde getirebilir.

17 Ağustos 1999 depremi felaketi, Güneş tutulmasının yanı sıra Büyük Karşıt’la da ilişkilendirilmektedir. Bu nedenle Güneş tutulması bazı hareketlerine göre, doğal afetler ve depremlerin habercisi olarak görülebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.