Paula HAWKİNS Trendeki Kız Kitap Özeti

23.03.2022
Paula HAWKİNS Trendeki Kız  Kitap Özeti

Selam gençler ve kendini genç hissedenler. Uzun bir aradan sonra mükemmel bir kitap ile karşınızdayım. Yahu nedir biz kitap kurtlarında ki kitap okuyamama hali. Kitabı 5-6 günde anca bitirdim.   Normalde 2-3 günde bitirirdim. Nedir bizde ki bu haller? Hadi hayırlısı.

 

Her neyse. Bu mükemmel eser, Paula Hawkins tarafından kaleme alınmıştır. Mayıs 2015’de basılan kitap, İthaki Yayınları ile bizlerle buluşturulmuştur. Çevirmeni ise Aslıhan Kuzucan‘dır.

 

  Gelelim konumuza. Şimdi gençler. Kitabımız ilk olarak, Rachel ile başlıyor. Rachel, zamanında kocası olan Tom ile gayet mutludur. Ta ki çocuğu olmayınca depresyona girip alkolik olana kadar. Tom, Rachel’ın bu halinden bıkmıştır ve onu Anna ile aldatır. Şüpheci bir kadın olan Rachel, araştırmaları sonucu öğrenir. Zaten öğrendiği zaman da Tom ondan ayrılır. Rachel iyiden iye alkolik olur. Ev arkadaşı bu durumdan çok rahatsızdır. Rachel sırf içtiği için işini kaybeder.

Ancak bunu arkadaşına kesinlikle söylemez.   Kızmasından korkar. Anlamaması için her gün, eskisi gibi sabah tren ile iş yerine gidiyor gibi yapıp iş çıkışı saatine kadar gezer, vaktini geçirmeye çalışır.

Treninin geçtiği yerde ise onun Tom ile eskiden yaşadığı tatlı, küçük evi vardır. Ayrıca orada dikkatini çeken bir çift vardır. Çok mutlulardır. Erkeğin adını Jason, kızın ise Jess koyar. Onların bu eşsiz mutluluklarına bayılır. Ta ki Jess’i orada başka erkekle görene kadar.

 

  Jess’i gördüğü günün sonrasında, Jess kaybolur. Haberlere çıkar. Megan Hipwell kaybolmuştur. Bizim meraklı kızımız Rachel bu olaya dahil olmak ister. Gördüklerini Jason’a -Scott’a- anlatmak ister.Tabi bir şekilde olayın içine düşer. Megan’ın kaçtığından şüphelenir. Polisler ise eşi olan Scott’ın Megan’ı öldürdüğünden şüphelenirler. Scott’a yardım etmek ister. Ancak Scott ile yaptıkları ağır tartışma sonucu yardım isteği gider ve polisler gibi düşünmeye başlar. Katil Scott’tır. O da böyle düşünür.

 

  Ancak delil yoktur. Fakat meraklı Rachel bu olayın peşini bırakmaz. Megan’ın kaybolduğu gece o içmiştir. Ancak bir şey hatırlamaz. Hatırlaması gerekir. Zorlar, zorlar, zorlar. Ve evet hatırlıyordur. Katili bulmuştur. Katil aslında en başından beri ona çok yakındı.

 

  Acaba katil kim gençler? Ee okuyun bakalım hangi insan evladı yapmış? Hangi psikopat? Paula Hawkins mükemmel bir iş çıkarmış. Başlarında “Ee yani ne var bunda?” dedim. Sonlarına bir yaklaştım. Aboovv. Aramızda kalsın ama tek bir yerde küçük, azıcık tırstım. Ama aramızda ona göre.

 

  Kesinlikle okuyun diyebileceğim bir kitap. Diyorum da, hiç zaman kaybetmeyin ve okuyun gençler.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.