Smiley Piercing Nedir? Smiley Piercing Resimleri

02.04.2022
Smiley Piercing Nedir? Smiley Piercing Resimleri

Gülen Yüz Piercing, Smiley Piercing nedir?

Smiley piercing, dişeti dudağa bağlayan frenulum adı verilen bir et parçasına tutturulan bir piercing türüdür.

Smiley piercing güldüğünüzde ortaya çıktığı için bu adla anılıyor.

 

Frenulumu delmek kolay görünebilir ve kendinizi delebileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak bu yanlıştır. Ağızda hassas bir bölge olduğu için enfeksiyon riski yüksektir ve yanlış delme sonucunda çok büyük ağrılar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden uzman ve sertifikalı bir kişi bulmanız gerekiyor. Çoğunlukla dövmeciler bu işi yapar. Dövmeci ile anlaşmadan önce daima bir eğitim sertifikası isteyin.

Profesyonel dövmeci önce size gargara yapacak. Bu gargara hem ağzınızdaki bakterileri yok edecek hem de eşleşmesini sağlayacaktır. Daha sonra, paketten yeni çıkarılan iğne ile üst dudağın kaldırılması, tambur dokusunu delecek ve piercingi delecektir. Malzemelerin ilk kez kullanıldığını unutmamalısınız.

Tamburun çok ince bir dokusudur. Bu nedenle delme işlemine çok fazla baskı yapmaya gerek yoktur ve bu çok fazla acıya neden olmaz. Ağzınız ve ağzınız gargara yaptığınız sıvı ile eşleşeceği için iğnenin girdiğini bile hissetmeyebilirsiniz. Deldikten sonra birkaç saat yemek yememeli ve içmemeli ve elinizle veya dilinizle dokunmamalısınız. Uygulamak veya hareket ettirmek ağrıya neden olabilir.

Smiley Piercing Nasıl Bakılır?

Smiley Piercing Nasil Bakilir

Smiley piercing bölgesinin tam olarak iyileşmesi yaklaşık 1 ila 4 ay sürecektir. En hızlı iyileşmeyi sağlamak için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Dövmeciniz de gerekli bilgileri sağlayacaktır.

En önemlisi ağız hijyeninize dikkat etmelisiniz. Her yemekten sonra yumuşak gargara veya deniz tuzu ile karıştırılmış ılık su kullanarak ağızda bakteri yayılmasını önleyebilirsiniz. Gargara çok sertse suyla seyreltebilirsin.

Öncelikle alkol, sigara, baharatlı, acı ve aşırı ekşi yiyeceklerden uzak durmalısınız. Özellikle baharatlı, acı ve ekşi yiyecekler, delinmiş bölgeye dokunduğunda kendinizi acı hissettirecek ve iyileşme süresini uzatacaktır.

Sıcak yemek de frenulum bölgesinde ağrı ve karıncalanmaya neden olabilir. Bu nedenle, sıcak yiyeceklerin soğumasını bekleyin ve yiyecekleri küçük çöreklerde yiyin.

Asla elinizle dokunmayın. Ellerimiz enfeksiyona neden olabilecek çok sayıda mikrop taşır. Dilinize dokunmamaya dikkat edin. Hareket etmek veya baskı uygulamak rahatsız edici olabilir.

Dişlerinizi az miktarda diş macunu ve yavaş hareketlerle fırçalayın. Bölgede temaya neden olan diş fırçaları ve nane aromalı diş macunu karıncalanmaya neden olabilir. Yumuşak aromalı diş macununu tercih edebilirsiniz.

Smiley Piercing Riskleri Var mı?

Smiley Piercing Riskleri Var mi

Frenulum dokusu bazı kişilerde çok ince veya küçüktür. Bu, piercinginizin kırılmasına neden olabilir. Dövmeci, frenulumunuzun delme için uygun olup olmadığına karar verecektir.

Diğer bir risk de, delici topların dişlerinize sürtünmesi ve diş minesine zarar vermesidir. Dişlerinize zarar verdiğini düşünüyorsanız, onu çıkarmalı veya tavsiye için bir diş hekimine gitmelisiniz. Diş telleri kullanırsanız, gülen yüz piercingleri iç tarafınıza uymayabilir.

Piercinginiz diş tellerinize takılıp frenulumu yırtabilir. Sakız çiğnemek de riskli bir harekettir. İstenmeden, diş eti piercinginize yapışabilir ve aniden dışarı çekerek kanamaya veya yırtılmaya neden olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.