Vücut Tipine Göre Kot Pantolon Seçimi, Tipe Göre Jean Giyimi

06.06.2022
Vücut Tipine Göre Kot  Pantolon Seçimi, Tipe Göre Jean Giyimi

Vücut tipine göre giyinmek çok çok önemlidir. Özellikle jean pantolon gibi hayat kurtaran bir parçanın size yakışıp yakışmaması daha da önemlidir.

Vücut tipinize uygun pantolonla harika bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Bir sürü jean pantolon modelleri vardır bu nedenle kafanızın karışması çok normaldir. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına bazı ipuçları vereceğiz.

Düz hatlara sahipseniz

Bacak kısımı geniş, bol paçalı boyfriend jean’ler de vücut hatlarınızı daha belirgin, ortaya çıkaran skinny jean’ler de sizde şahane durur. Skinny jean’lerde arka cepleri aşağıda duran modelleri tercih ederseniz kalçanız daha kalkık duracak ve düz vücut hatlarınız biraz hareket kazanacaktır.

 

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

 

Kıvrımlı bir yapıya sahipseniz

Kıvrımlı bir yapıya sahip olan kadınlar, genelde vücut tipine göre boru paçalı pantolon tercih etmelidirler. Bu pantolon tipi vücut hatlarınızı yumuşatacak ve boyunuzu daha uzun gösterecektir.

 

Armut Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Eğer armut şeklinde bir vücut tipine sahipseniz, tek yapmanız gereken düz kesimli pantolon tercih etmeniz gerekecektir. Bu model, geniş basen ve kalçalarla daha iyi bir uyum sağlayacaktır.

 

Minyon Vücut İçin Pantolon Seçimi

Genelde biz kadınlar daha uzun görünmek için topuklu ayakkabı tercih ederiz, artık her kombininiz de topuklu ayakkabı giymek zorunda değilsiniz. Bu durumda tercih edilen pantolon tipi, bileklerin üzerinde biten, bol paça pantolonlar olacaktır.

 

İnce Vücut Yapısı İçin Pantolon Seçimi

Vücut hatları ince olan kadınlar yüksek belli jeanleri tercih edebilirler. Bu pantolonlar sizi olduğunuzdan daha zayıf hem de uzun bacaklı gösterecektir. Bu modeller hafif göbek ve bel bölgesindeki fazlalıkları da gizleyeceği için vücut hatlarınızı daha da güzel bir şekle sokacaktır.

 

Düz Hatlar İçin Pantolon Seçimi

Düz hatlara sahip bir vücudunuz olduğu için bir kadın olarak sık sık bu durumdan şikayetçi olabilirsiniz. Ancak jean seçiminde oldukça şanslısınız. Çünkü hem bol hem dar kesimleri rahatça giyebilirsiniz.

Aynı zamanda bacak kısımları geniş, bol paçalı boyfriend jean’ler de vücut hatlarınızı ortaya çıkaran skinny jean’ler de sizde harika duracaktır.

Ayrıca  skinny jean’lerde arka cepleri aşağıda duran modelleri tercih ederseniz kalçanız da

ha kalkık durur ve düz vücut hatlarınız  hareket kazanır.

 

Kısa Bacak Yapısı için Pantolon Seçimi

Eğer bacaklarınız vücudunuza göre daha kısaysa, tercih etmeniz gereken pantolon tipi, aşağı doğru bollaşan pantolon modelleri olacaktır. Topuklu ayakkabı eşliğinde daha da uzun görüneceksiniz.

Uzun Bacak Yapısı İçin Pantolon Seçimi

Hiç şüphesiz ki skinny jean’lerin en çok yakıştığı vücut tipi sizsiniz. Ancak yinede tavsiye vermek gerekirse Crop pantolonlarla bacaklarınızın uzunluğunu daha da vurgulayabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.