Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı? Göz Altı Torbaları ve Kırışıklıklar İçin Maske Önerileri

Göz çevresi, vücudumuzun en hassas bölgelerindendir. Dolayısıyla göz çevresi bakımı oldukça önemlidir. Bu yazımızda göz çevresi kırışıklıkları, göz altı torbaları ve yağ bezeleri ile mücadele yöntemleri ve kırışıklıklar için maske önerisinde bulunacağız. Göz çevresinin bakımının nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

30.05.2023
Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalı? Göz Altı Torbaları ve Kırışıklıklar İçin Maske Önerileri

Göz ve göz çevresi vücudumuzun en hassas bölgelerinden biridir. Dolayısı ile göz çevresi bakımı özenle yapılmalıdır. Bu yazıda göz altı bezeleri bakımı, göz çevresi kırışıklıkları ile mücadele yöntemleri ve göz altı torbaları için maske önerisinde bulunacağız. Göz çevresinin bakımının nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Kadınlar yaş aldıkça göz çevrelerinde kırışıklıklar, göz altı torbaları belirginleşmesi, yağ bezeleri oluşması gibi bir takım sorunlarla karşılaşır. Bu yüzden kadınların göz çevresi bakımını düzenli ve doğru tekniklerle uygulamaları önemlidir.

Güldane ailesi olarak bu sayfamızda göz çevresi bakımı konusunda çeşitli öneriler verelim dedik. Göz altı torbası için maske önerileri sunacağız. Göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı? Bu konuda fikirler vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: Siyah Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz altı bakımı

Göz altı bakımı

Kırışıklığı Önlemek İçin Göz Çevresi Bakımı Şart

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak göz çevresi bakımı daha da büyük önem arz eder. Fakat göz çevrenizde yaşanan bu sorunları çok fazla büyütmeyin. Evde pratik olarak yapacağınız maskeler sonucunda göz çevresinin yeniden toparlanmasını sağlarsınız.

Düşen göz kapaklarından tutunda göz altı kırışık ve morluklarına kadar istemediğiniz her ne varsa ritüel bakımınız sayesinde ortadan kalkacaktır. Burada önemli olan hususlardan birisi de mutlaka bu bakımlarınızı düzenli şekilde yapmanızdır.

Uykusuzluk, yorgunluk, yaş, çevresel etkenler, genetik cilt problemleri gibi etkenler göz çevresinde bazı istenmeyen sorunlara yol açabilir. Böyle durumlarda göz çevresine doğru bakımı uygulamak oluşan sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Peki doğru göz çevresi bakımı için ne yapmalıyız? Dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Göz altı ve çevresi bakımı için önemli ipuçları almaya hazır mısınız?

Göz Çevresini Temiz Tutun

Göz çevresinin sürekli temiz olması gerekir. Özellikle göz çevresi bakımı öncesi buraların mutlaka iyice temizlenmesi gerekir. Gün içerisinde maruz kalınan ve gözenekleri tıkayan kir, toz, kullanılan kozmetik ürünlerin kalıntıları gibi etkenleri ortadan kaldırmak gerekir. Göz çevresi temizliği için satılan sıvılarla bunu kolayca yapabilirsiniz.

Göz Çevresini Nemlendirin

Göz çevresi sağlığı

Göz çevresi sağlığı

Göz çevreleri, vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri olduğunu belirtmiştik. Bu yüzden neme ihtiyaç duyarlar. Göz çevresinin sağlıklı kalmasını sağlamak ve kırışıklıkları önlemek için göz çevresinin nemli kalmasına gayret göstermemiz gerekir. Göz çevresini nemlendirmek için çeşitli serumlar, göz çevresi nemlendirici kremler veya evde doğal nemlendirici maske kullanabilirsiniz.

Evde göz çevresini nemlendirmek için en kolay yöntem, yumurta akını gözünüzün çevresine yedirmektir. Yumurta akının haricinde, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve argan yağı da göz çevresini nemlendirmede etkili yöntemlerdendir.

İlginizi Çekebilir: Yağlı Ciltler İçin C Vitamini Serumu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Düzenli Uyuyun

Uyku ya da uykusuzluk, göz çevresi sağlığı için çok önemlidir. Uyku düzeniniz ile göz çevresi sağlığı ve bakımı doğru orantıda ilerler. Dolayısı ile sağlıklı göz çevresi için düzenli uyku olmazsa olmaz. Uyku düzenini tutturduğunuzda göz çevresi bakımı daha etkili olacaktır.

Evde Göz Altı Torbalarınıza Maske Önerisi

Göz altı torbaları çok kötü görünüm sergilenmesine neden olur. Yaşınız genç bile olsa göz altı torbalarınız varsa olduğunuzdan daha yaşlı görünmeniz kaçınılmaz olur. Göz çevresi bakımına önem veren kadınlar, uygulayacakları maske sayesinde daha hoş görünme şansına sahip olacaklar. Göz altı torbalarına en iyi gelecek pratik yöntemlerden birisi de patates koymaktır.

Patatesleri halka halka doğradıktan sonra 15 – 20 dakika kadar gözlerinize tutmanız yeterli olacaktır. Bu pratik çözüm, göz altı torbaları ve göz kapak şişliklerine son derece iyi gelmektedir. Eğer ki gözlerinizde kırışıklık varsa çiğ patatese başvurmak oldukça mantıklı çözüm yollarından birisidir.

Göz Çevresi Kırışıklığına Neler İyi Geliyor?

Kırışıklıklar en çok rahatsız olduğumuz konulardan birisidir. Fakat kırışıklıklarla da mücadele etmek mümkündür. 1 Çay kaşığı kadar badem yağı, 1 çay kaşığı kayısı ve avokado yağı göz altı kırışıklarına iyi geliyor. Bu karışımları güzel şekilde karıştırmanız gerekiyor. Düzenli olarak kullandığınız zaman ise memnun kalacağınız olumlu sonuçlara ulaşmanız da mümkün olacak.

Göz çevresi bakımı ve oluşan kırışıklıklara oldukça iyi gelen doğal maskeler arasında ise yumurta akı geliyor. Burada yapmanız gereken yöntemlerden birisi de yumurtanın akını köpük kıvamına gelinceye kadar güzel şekilde çırpmaya başlamanız olacak. Çırpmış olduğunuz yumurta akını kırışık olan bölgelere iyice sürün.

Göz çevresi bakımı nasıl olmalı

Göz çevresi bakımı nasıl olmalı

Bunu sürekli olarak denediğiniz zaman kırışıklıklarınız da azalma olduğunu fark edeceksiniz. Kırışıklık için doğal bakım yolları çok fazladır. Bunlardan belirtmiş olduklarımızı cildinize uygulayarak daha kusursuz görünebilirsiniz.

Cilt bakımı içinde yumurta akını sürebilirsiniz. Sönük bir cildiniz varsa daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Cilt sıkılığının oluşmasını sağlar. Sarkan cildinizi bu sayede toparlamış olursunuz.

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.