Yükseltilmiş Bir Bahçe Yatağı İçin Harika Bitkiler

11.05.2022
Yükseltilmiş Bir Bahçe Yatağı İçin Harika Bitkiler

Hevesli bahçıvanlar arasında yükseltilmiş yatakların kullanılması yeni bir şey değil. Bu yüzyıllardır kullanılan bir tekniktir. Bu bahçe tarzı, özellikle sebze ve meyve yetiştirmek için ev bahçelerinde popülerdir. En sevdiğiniz bitkileri yükseltilmiş bir bahçede yetiştirmek kulağa eğlenceli gelse de, bahçeyi doğru bitkilerle yeniden dikmek söylemesi yapmaktan daha kolaydır. Tabii ki, her tür bitki yükseltilmiş bir yatağın avantajlarından yararlanabilir, ancak hangi bitkiler paranızın karşılığını en iyi şekilde verir?

Bahçe Yatağı İçin Harika Bitkiler Nelerdir?

Yükseltilmiş yataklarda yetiştirilen bitkilerin popülaritesinin iyi bir nedeni var. Yükseltilmiş yatakların bazı avantajları bakım kolaylığı, daha iyi toprak drenajı ve yük taşıma kolaylığıdır. Bunun ötesinde, dikim alanının metrekaresi göz önüne alındığında, yükseltilmiş yataklarda bitki yetiştirmek verimi artırmaya yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bahçenizdeki yükseltilmiş bir yatakta iyi sonuç verecek aşağıdaki bitkilere bir göz atın.

 

YAZAR BİLGİSİ
Kişisel Gelişim ve Güzellik uzmanıyım. Kadınlar için önemli ve değerli konularda yazmayı çok seviyorum. Özellikle kadınların arayıp bulamadığı konuları, uzun süreli araştırmalarım sonrası aktarmayı daha çok seviyorum. Selamlar. :)
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.